Open Rails

Aktualności:

lalek - dodatki

lalek · 1563

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lalek

• Reputacja: +34/-0
  • Maniak
dnia: Listopad 05, 2017, 03:59:09
Otwieram temat, w którym będę prezentował różne rzeczy.

Zaczynamy od wagonów węglarek. Tej wiosny dość dużo czasu spędziłem na rozmowach z Bercikiem knując różne plany odnośnie dodatków. Jednym z nich były właśnie węglarki w obecnych schematach malowań, a także nowe ładunki do nich. Jako że moja mini-mapka jeżeli chodzi o obiekty jest już właściwie skończona i teraz przychodzi czas na zabawę z teksturami postanowiłem rozprostować palce właśnie na tym temacie.

Co tu mamy?

Wagon C462W w co prawda przemijającym, ale nadal występującym schemacie malowania należący do przewoźnika PKP Cargo. Model nie odzwierciedla w pełni stanu faktycznego, ale może uda się z tym coś jeszcze zrobić. Tekstury mogę uznać za już praktycznie skończone. Na dokładniejsze odwzorcowanie wagonu nie mam już manewru, ze względu na układ mapowania. Postaram się jeszcze raz usiąść do wózka, bo niestety w ogóle mi się nie podoba, ale czy coś z tego lepszego wyjdzie - nie mogę obiecać. Przygotowuję obecnie także dwie sztuki wagonów 412W w niebieskim malowaniu PKP Cargo, ale jest jeszcze za wcześnie, aby je zaprezentować. Mogę za to pochwalić się nowymi ładunkami, które stworzyłem. Mamy:
  • Standardowo - węgiel, z tym że zmieniłem teksturę.

• Piasek.

• Ruda.

• Złom.

• Żwir.

• Kontener 40 - tu akurat Msc, ale mogę zrobić kilka.

Jak możecie zauważyć zadbałem także o różne wysokości ładunków dla załadowanej węglarki. Nic innego nie przyszło mi do głowy, ale gdyby komuś przyszło, to jestem otwarty na dodanie czegoś jeszcze.
Chętnie przyjmę pomoc w sprawie ogarnięcia plików wag. Zacząłem to robić, ale ciężko mi idzie. Dużo bardziej wolałbym kleić kolejne tekstury.

Jeszcze w kwestii technicznej: Modelem użytym jest i będzie model Gordona, tekstury DXT 2048x2048. Testowałem 4096x4096 i nie przynosi to w tym wypadku żadnych korzyści. Na tym modelu planuję także prócz wspomnianych 412W także 408W. Ile tego będzie i czy tylko współczesne malowania - nie wiem w tej chwili.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2017, 04:01:44 wysłana przez lalek »

Offline A.

• Administrator
    • Reputacja: +17/-0
    • nudzimisie
  • Symulator: Open Rails
Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2017, 13:54:43
Może spróbuj tekstury DDS?
z tym że sam nie wiem, z czym to się je ;p

>>> Najlepsza sygnalizacja do pobrania TUTAJ <<<

Offline lalek

• Maniak
Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2017, 10:02:37
Nie, nie będzie ode mnie tesktur dds. Testowałem temat i nie widzę wymiernych korzyści tego formatu. Chyba, że jest ktoś kto jest mnie w stanie przekonać, że się mylę - chętnie nauczę się czegoś nowego.

Do węglarki doszedł nowy ładunek - granit.

Planuję także drewno, ale będzie z tym trochę zabawy, więc ewentualnie doleci jako update. Wczoraj skończyłem tekstury, wymieniłem wszystko co mogłem wymienić.

Zostało teraz poskładać to wszystko razem i wio!

Offline A.

• Administrator
    • Reputacja: +17/-0
    • nudzimisie
  • Symulator: Open Rails
Odpowiedź #3 dnia: Listopad 06, 2017, 16:20:04
Granit strzeliński - najlepszy! :)

>>> Najlepsza sygnalizacja do pobrania TUTAJ <<<

Offline lalek

• Maniak
Odpowiedź #4 dnia: Listopad 06, 2017, 21:18:49
Kilka dni temu szperając po dysku natrafiłem na wagon, który wieki temu podesłał mi Preki, żebym zrobił coś z alfą. Stałym zwyczajem zapomniałem o tym i dopiero przypadek sprowokował jego dokończenie.

Co tu mamy?

Wagon typu GÖRLITZ 90 o numerze 044-4 w malowaniu PKP ICC i numeracji stosowanej do 2008. Odstawiony i czekający na lepsze czasy, przeniesiony do gry aby wprawić go w ruch. Model posiada już drzwi typu Bode, a także trzeci wysuwany stopień, natomiast zachowały się jeszcze małe uchylne okienka od WC - coś po czym niegdyś można było łatwo rozpoznać typ G90. Posiada również charakterystyczne ścięte narożniki o co zadbał Preki. Generalnie mój udział w całej pracy był marginalny. Model wykonał ANDRZEJLANDRZEJ, zdjęcia Gordon (GFSna), freightanim i tekstury Preki natomiast o wag zatroszczył się Gabryś. Życzymy przyjemnych podróży!

Do pobrania tutaj  tutaj, a za chwilę pewnie także w dziale download.

« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2017, 22:08:07 wysłana przez lalek »

Offline lalek

• Maniak
Odpowiedź #5 dnia: Listopad 07, 2017, 17:20:19
Kontynuując wątek węglarek.

Wagon 412W o numerze 663-0 w obecnej malaturze PKP Cargo.

Tu podobnie jak w przypadku wagonu C462W zmieniłem wszystkie tekstury. Ładunki też będą takie same. Wagon kompletny jeżeli chodzi o prace nad modelem, została fizyka.

Zdjęcia obu wagonów wykonał Hadomik. Obydwa niebawem do pobrania.

Offline lalek

• Maniak
Odpowiedź #6 dnia: Listopad 26, 2017, 22:51:18
Okej, wersja powiedzmy 0.8 beta do pobrania.

Będziemy z gabrysiem dopracowywać temat w przerwie pomiędzy tworzeniem innych rzeczy. Docelowo ma dojść także drewno i oczywiście kolejne malowania. A narazie czekamy na uwagi i sugestie.

POBIERZ

Offline lalek

• Maniak
Odpowiedź #7 dnia: Listopad 29, 2017, 23:15:01
Po dzisiejszym wieczorze spędzonym w edytorach mogę stwierdzić, że w następnej wersji na pewno doleci także drewno jako ładunek. Myślę, że pokuszę się także o jakiś pdf z opisem wagonów, bo otrzymuję głosy, że są osoby, które chętnie by mi pomogły, ale dla nich każda "węglarka jest taka sama". Myślę, że dzieki takiemu suplementowi dodatek nabierze trochę ogłady i będzie to dobre. Bercik znalazł błąd z jednym z kontenerów - to jest już poprawione i także będzie dostępne w kolejnej wersji. Być może znajdzie się także chętny na dorobienie trapezu pod każdymi drzwiami C462W, aby węglarka miała odwzorcowany ten charakterystyczny element dzięki któremu można ją poznać. Ewentualnie poprosze o poradnik jak prawidłowo skalować modele z msts do sketchup. Wtedy nie będę musiał się nikogo o nic prosić.

Offline lalek

• Maniak
Odpowiedź #8 dnia: Październik 11, 2018, 19:36:11
Te weglarki sa w koncu na forum? Kiedys je podsylalem, ale nie widze ich. I gdzie sie podzialy screeny?

Offline Hansio

• Reputacja: +6/-0
Odpowiedź #9 dnia: Październik 11, 2018, 19:54:14
Prawdopodobnie hosting wygasa, brakuje ludzi którzy mogliby się tym zająć i tego pilnować. Skupiamy się aktualnie na ważniejszych kwestiach.
Taką odpowiedź uzyskałem od Danio, gdy spytałem o brak screenów http://forum.trainsim.pl/index.php/topic,300.0.html

Offline gabrys

• Administrator
    • Reputacja: +55/-1
Odpowiedź #10 dnia: Październik 11, 2018, 21:12:19
Te węglarki będą  w paczce wraz z nowa trasa która się niebawem ukaze. Juz dziś mogę uchylić rąbka tajemnicy, wraz z trasa będzie uaktualniony i poprawiony tabor przystosowany do OR użyty w Timetable tej trasy     
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2018, 21:18:06 wysłana przez gabrys »

Offline lalek

• Maniak
Odpowiedź #11 dnia: Październik 11, 2018, 21:36:00
Bardzo dobrze ze dalej sprawujesz nad tym wladze.

Dziekuje za odpowiedz Hansio. Swoj temat postaram sie przywrocic do ladu. Dawno tu nie zagladalem i nawet nie wiedzialem, ze hosting wygasl.

W ogole w tym miesiacu powinienem miec troche czasu na zabawe i mam ochote zrobic cos z epoki IV. Jakies sugestie czego nam najbardziej brak?

Offline gabrys

• Administrator
    • Reputacja: +55/-1
Odpowiedź #12 dnia: Październik 11, 2018, 21:59:25
Nie szkodzi ze wygasł hosting - Twój tabor - te węglarki będą wraz z nowym trains  jak tez i w dziale wag. towarowe do nowej trasy na forum w download