Open Rails

Aktualności:

dot taboru przystosowanego do OR

gabrys · 6778

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bercik

• Reputacja: +19/-0
  • Symulator: Open Rails
Odpowiedź #90 dnia: Listopad 13, 2018, 17:23:31
8 km/h nie powiedziałbym, że to śmiga :-)

PKP CARGO
Naturalnie z nami.

Offline gabrys

• Administrator
    • Reputacja: +55/-1
Odpowiedź #91 dnia: Listopad 13, 2018, 17:36:27
Chyba filmu nie będę kręcił. Dosadnie powiem sprawdź u siebie a potem pisz na forum ze jedzie 8 kmh.

Offline lalek

• Reputacja: +34/-0
  • Maniak
Odpowiedź #92 dnia: Listopad 14, 2018, 00:37:07
Rozmowa idzie nie w tę stronę co trzeba, więc śpieszę ze sprostowaniem. Nie lubię cytowania selektywnego i w zasadzie nigdy go nie używam, ale tym razem zrobię wyjątek.
Na wstępie powtórzę to, co napisałem już dziś w nocy:

Żeby było jasne, nie mam o nic do nikogo pretensji, po prostu jestem załamany tym, że poprawianie tego spadło na mnie - a przynajmniej na tę chwilę tak to widzę.

Jeżeli to wszystko co napisałem od wczoraj odebrałeś, że jadę na Ciebie to tak nie jest i nigdy nie było to moim zamiarem. Zwyczajnie zwróciłem uwagę na problem, który jeżeli nie zostanie poprawiony przez kogoś będzie nadal istniał. Przepraszam, jeżeli poczułeś się urażony.
Natomiast zauważ że po napisaniu tego co widzę źle odrazu zgłosiłem się do pomocy (może bez większego entuzjazmu, ale jednak), po czym napisałem:

Poza tym odeślij mnie gdzieś, żebym wiedział jak to się robi to sam mogę zacząć się bawić.

Do tej pory nie odpisałeś na to bezpośrednio, pośrednio natomiast napisałeś:

Odpowiedź znajdziesz patrząc na pliki wag w szczególności plik wymiar.

Poczytaj  posty to znajdziesz tam dlaczego to nie jeździ u Ciebie.

A ze komuś nie jeździ to niech poczyta posty jak wprowadzaliśmy z kol. Bercikiem tabor.

Nie wiem czy to było do mnie, czy koło mnie, ale jeżeli tak wygląda Twoja pomoc po roku siedzenia przed tematem, to faktycznie poczytam posty i manuale ze strony OR.

O wagonach w zeszłym roku pisaliśmy eseje na gadu, forum, czy przez email i wydawało mi się, że temat został po prostu wyczerpany. Jeżeli jednak nie masz już tego, a możesz nie mieć, bo mi z gadu zniknęła historia - ze względu na przejęcie komunikatora przez inną firmę, to ok - napiszę to wszystko jeszcze raz.

Odpowiedz mi proszę tylko na jedno:
@lalek - SM42 z ponad 700 śmiga. To po pierwsze a po drugie to SM42-637 jest tylko dla prawdziwych mechanikow lub do Timetable. Co robi mechanik obejmując służę na lokomotywie ?

Kim są prawdziwi mechanicy?
A na pytanie odpowiem: W moim przypadku woła kumpli i zapychają loka do warsztatu. Chociaż teraz wychodzi, że loka do warsztatu to raczej zapchać będę musiał sam.
Nie okłamywałbym Cię, że lokomotywa nie działa i nie wymyślam niestworzonych rzeczy. Przeciwnie, zwróciłem uwagę na stworzone już rzeczy, które kiedyś działały, a teraz już nie działają, po czym zapytałem:

Jak i dlaczego to się stało, że jest gorzej jak było?

Czy ktoś w ogóle testował ten tabor w wielu możliwych konfiguracjach?
Mogłeś odpowiedzieć na prawdę różnie, albo przewrotnie zapytać o tysiąc rzeczy, albo po prostu podesłać mi Twoje pliki i napisać żebym doszedł sobie do tego sam, zamiast tego jednak odsyłasz mnie stwierdzeniami typu "poczytaj posty". Także dobrze, poczytam sobie posty.

Następnie stwierdziłeś:
Od teraz kończę dyskusje ze coś nie jedzie.
Nie wiem czy to żart z okazji 13 listopada, czy może na prawdę podniosłem Ci ciśnienie (bo w gruncie rzeczy jak sam zauważyłeś tylko ja zwróciłem uwagę no to czy na tamto) i po prostu pisałeś to pod wpływem chwili. Natomiast jeżeli na prawdę nie masz zamiaru rozmawiać na ten temat to ok - szanuję. Podeślę Ci tylko nazwy wagonów towarowych, tak jak to zostało ustalone, a później nie będę o tym pisał. A kiedy wyjdzie paczka, pobiorę ją i jeżeli coś nie będzie mi pasować, to sam będę to edytował. Być może faktycznie jest tak, że tylko mi to nie działa, bądź tylko mi to przeszkadza, albo jestem zbyt wymagający, czy... sam w gruncie rzeczy nie wiem. Ale fakt faktem, tylko ja o tym napisałem, więc może to ja "odstaję" - z braku lepszego słowa w głowie okręślę to tak.

Generalnie potraktowałeś mnie jak chłopaka z pierwszej łapanki, ale nie żywię urazy, bo tak jak pisałem - może pisałeś to pod wpływem chwili, czy coś. Przełknę to jakoś. Bez urazy generalnie i mam nadzieję wzajemnie.

Przepraszam Cię za cytowanie selektywne - nie lubię takiej formy odpowiedzi, ale tym razem jak wspomniałem postanowiłem zrobić wyjątek.
Z mojej strony to wszystko i myślę, że nie powinniśmy do tego już wracać.

Offline Bercik

• Reputacja: +19/-0
Odpowiedź #93 dnia: Listopad 14, 2018, 06:41:00
Stanę chyba trochę w obronie Gabrysia, rok temu OR był w jakiejś tam wersji, a dziś jest już w innej, pamiętam jak robiliśmy pliki eng i po wyjściu jakieś aktualizacji przestały działać prawidłowo wszystkie lokomotywy i prawdopodobnie cały błąd tkwi właśnie w tym, że OR jest nadal żywym organizem, który można by rzec co tydzień się zmienia.

PKP CARGO
Naturalnie z nami.